SILVER BANANA ChordOhmic 1ks

Postříbřené reproduktorové konektory ChordOhmic jsou navrženy tak, aby přinesly jak elektrické, tak zvukové výhody stříbra do reproduktorových kabelů všude. Zástrčky budou standardně osazeny do všech nových sad reproduktorových kabelů Chord Company a budou k dispozici samostatně jako modernizace retro, což umožní tento revoluční 4mm konektor vylepšit stávající kabely Chord Company nebo jakoukoli jinou značku kabelů!

Po mnoho let používáme v našich designech postříbřené měděné vodiče. Naše postříbřené vzory jsou spárovány s postříbřenými konektory. Použití stříbra v kabelech může být nepochopeno, protože mnoho lidí si používání stříbra stále spojuje s jasnou a dominantní zvukovou charakteristikou. Podle našich zkušeností je však tento jas ve skutečnosti způsoben spíše špatným výběrem izolačního materiálu než stříbra!

Proč ne zlato?

Ačkoli je zlato obecně považováno za nejlepší pokovovací materiál pro vysoce kvalitní konektory, jeho jedinou hlavní výhodou je jeho celková odolnost proti korozi (obvykle to není domácí problém!). Podle našich zkušeností si jej zákazník také spojuje s výkonem a kvalitou kvůli vysoké komerční hodnotě zlata. Záležitosti jsou dále komplikovány různými dalšími pokovovacími materiály nabízenými v hi-fi průmyslu (např. Rhodium, měď, mosaz a nikl), přičemž každý z nich má velmi odlišné ceny a požadovanou úroveň výkonu.

Věda, statistiky a dezinformace, jak to vidíme my!

Zlato je ve skutečnosti třetím nejvodivějším dostupným kovem. Je lepší než měď (+ 140% lepší) a stříbro (+ 148% lepší). Lepší vodivost znamená nižší odpor, a proto menší ztrátu signálu. Menší ztráta signálu znamená vyšší výkon - vyjádřený Ohmovým zákonem! Odtud také název našich nových reproduktorových konektorů.

I když je čistá měď dobrým vodičem, je při pokojové teplotě náchylná k oxidaci a při oxidaci drasticky klesá vodivost. Pokovování mědi ji může chránit před tímto procesem. Mezi materiály pokovování patří cín (25% stejně dobrý jako zlato), nikl (33% stejně dobrý jako zlato) a rhodium (50% stejně dobrý jako zlato).

Rozhodující je, že postříbření má smysl nejen z elektrického hlediska, ale při poslechových testech poskytuje ve srovnání s pozlacenými konektory slyšitelně lepší výsledek.


A co zakalit?

Je častou chybou si myslet, že protože oxiduje stříbro, je to špatný vodič. Realita je taková, že stříbro neoxiduje, dokud nedosáhne 170 ° C. Zbarví se však při pokojové teplotě a reaguje se sírou ve vzduchu.

I když pošpiněné stříbro není to nejhezčí na pohled (na ozdoby nebo příbory), elektricky je to méně problematické.

Zakalit (obvykle sirník stříbrný) je měkký a tvárný materiál a lze ho snadno přemístit stranou s velmi malou silou. Zajistíme, aby tyto síly byly přítomny v našich reproduktorových konektorech a rýčových konektorech. Níže uvedený diagram ilustruje skutečnost, že bez ohledu na to, jak hladký kontakt vypadá pouhým okem, je na mikroskopické úrovni stále docela drsný. Existují omezené body skutečného kontaktu, dokonce i při poměrně vysoké úrovni síly. Pouhým pohybem konektoru do a ze zásuvky je možné účinně vyčistit kontaktní body. Před provedením tohoto jednoduchého postupu údržby se ujistěte, že je veškeré zařízení vypnuté.

Konektory budou také těžit z velkého čištění pomocí dobrého čističe kontaktů nebo vylepšovače.

Nahoře: Horní část ukazuje připojení s nízkou kompresí. Dolní část ukazuje deformaci zástrčky a zásuvky, když jsou stlačeny dohromady. Tato komprese vytěsňuje měkké zakalení a zvětšuje kontaktní plochu.

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

SILVER BANANA ChordOhmic 1ks

  • Výrobce: Chord
  • Kód výrobku: SILVER BANANA ChordOhmic 1ks
  • Dostupnost: 8
  • 290,00CZK