Chord Signature XL speaker cable 2x2m

SignatureXL je nejnovější verze jednoho z našich nejdéle prodávaných (a všeobecně milovaných) produktů. Původní verze byl náš první vysokofrekvenční stíněný kabel reproduktoru (2004) a znamenal obrovský skok ve výkonu kabelu reproduktoru.

Byl to také největší, nejtvrdší a nejjasnější kabel, jaký jsme kdy vyrobili. Vodiče byly bezkyslíkatá měď, izolace byla polyetylenem napěněná plynem, stínění byla kombinace třívrstvého opletení a fólie, účinná pro vysoké frekvence a vnější plášť z flexibilního polyethylenu. Bylo to dostatečně flexibilní, aby se vešlo do systému. Nepotřebovala tiskovou zprávu ani recenzi, rozběhla se tak rychle z úst, že na chvíli existoval téměř stálý čekací seznam.

Zůstal nezměněn asi deset let, dokud jsme nemohli použít zdokonalené stavební techniky a materiály, jako je účinnější stínění, postříbřené vodiče a izolace PTFE, které by poskytly neutrálnější tonální charakteristiku a kabel byl lépe schopný přenášet detaily, dynamiku a zabarvení . To se stalo Reference Signature.

Signature Reference, stejně jako většina našich kabelů, používala izolaci z PTFE (často označovanou jako Teflon ™) a až do příchodu Taylon® byla naším materiálem „go to“. I když je drahý, nabízí nejlepší výkon.

Materiálová technologie se neustále vyvíjí a vylepšuje a nyní jsou k dispozici alternativy k PTFE. Zatímco vysoké náklady na Taylon® nám brání v použití v našem sortimentu Signature, podařilo se nám najít vhodnou rodinu izolačních materiálů známých jako XLPE (zesítěný polyethylen). Jedna verze tohoto materiálu vypadala obzvláště zajímavě a následující poslechové testy se ukázaly být jasně lepší než PTFE v Signature Reference.

Každá sada reproduktorového kabelu SignatureXL je vyrobena na zakázku a ukončena v naší továrně ve Velké Británii banánky ChordOhmic 4 mm nebo vidlicemi ChordOhmic.

Test Hi-Fi News

Technické specifikace

Vodič
Postříbřená vysoce čistá OFC měď
IzolaceXLPE
KonfiguraceKroucený pár
StíněníIndividuálně stíněné kladné a záporné vodiče. Fólie s vysokou hustotou a kovovým opletem s 95% pokrytím. Průsvitný vnější plášť z PVC
AWG10
mm25,26
Celkový průměr
2x8,5mm

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

Chord Signature XL speaker cable 2x2m

  • Výrobce: Chord
  • Kód výrobku: Chord Signature XL speaker cable 2x2m
  • Dostupnost: 4-6 Dnů
  • 38 990,00CZK