What Hi-Fi? Ocenění 2019 Best Buy. Nejlepší volba pro jakoukoli vysoce specifickou instalaci zvuku / obrazu. Vysoce výkonná technologie s diskrétními proporcemi. Vyzkoušeno, testováno a doporučeno výrobci zvuku, vlastními instalátory a koncovými uživateli.

Chord Rumor byl náš druhý pokus o výrobu reproduktorového kabelu. Prvním z nich je plochý design z mědi a polyethylenu v jednoduché a dvouvodičové konfiguraci s názvem Myth / Legend. Zkoumali jsme také kabely reproduktorů, které používaly postříbřené vodiče v kombinaci s izolací PTFE. Experimentovali jsme s konfigurací vodičů s kroucenými páry vodičů, protože v té době byly pro kabely reproduktorů standardem paralelní vodiče s těžkým rozchodem. Kroucením vodičů k sobě jsme mohli slyšet zlepšení hlukové podlahy systému. Dosáhli jsme ideálního poměru zkroucení a navrhli jsme kolem něj kabel.

Když jsme v roce 1996 spustili Chord Rumor, byl to jeden z nejmenších dostupných reproduktorových kabelů (16 AWG). Maloobchodníci by to vzali do svých ukázkových pokojů vypadajících pochybně a vypadali by překvapení a potěšení. Znělo to mnohem větší, než vypadalo, neslo to detaily a dynamiku opravdu dobře a bylo to koherentnější než téměř jakýkoli jiný kabel kolem. Když se lidé dostali přes velikost a poslouchali, místo aby se dívali, stal se velmi populárním kabelem. Kromě kosmetických změn zůstala po mnoho let nezměněna.

Velikost, barva a výkon znamenají, že je stále oblíbeným kabelem. Náš stíněný kabel reproduktoru Chord ShawlineX sdílí stejné vodiče.

Předchozí verze kabelů reproduktorů Rumor používaly izolaci PTFE (často označovanou jako Teflon ™) a až do příchodu Taylon® to byl náš materiál „go to“. Ačkoli byl PTFE drahý, nabízel nejlepší výkon.

Materiálová technologie se neustále vyvíjí a vylepšuje a nyní jsou k dispozici alternativy k PTFE. Zatímco vysoké náklady na Taylon® nám brání používat toto ve všech našich řadách, podařilo se nám najít vhodnou rodinu izolačních materiálů známých jako XLPE (zesítěný polyethylen). Jedna verze tohoto materiálu vypadala obzvláště zajímavě a následující poslechové testy se ukázaly být jasně lepší než PTFE v kabelu reproduktoru Rumor - nyní známém jako RumourX.

Technické specifikace

Vodič
Postříbřená OFC měď
IzolaceXLPE
KonfiguraceKroucený pár
StíněníŽádné. Vnější plášť z PVC
AWG16
mm21.31
Celkový průměr
6mmNapsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

Chord Rumour X speaker cable 2x2m

  • Výrobce: Chord
  • Kód výrobku: Chord Rumour X speaker cable 2x2m
  • Dostupnost: 4-6 Dnů
  • 6 290,00CZK