EpicXL kombinuje prvky našich reproduktorových kabelů Epic a Signature Reference / XL. Speciálně zvolený vnitřní plášť z měkkého PVC je přidán, aby správně umístil stínění a minimalizoval mechanický hluk. Na každou sadu vodičů je aplikován oplet s vysokou hustotou a fóliový štít, který je zase chráněn průsvitným vnějším pláštěm, který je znovu zvolen pro snížení nežádoucího mechanického hluku. Každá sada EpicXL je vyráběna na zakázku ve společnosti The Chord Company. Vodiče jsou stočeny dohromady a sevřeny na místě, než jsou zakončeny buď banánovými nebo rýčovými konektory. Samostatným stíněním kladných a záporných vodičů každého kabelu reproduktoru můžeme vytvořit verzi Epic, která zní výrazně rafinovaněji a hudebně soudržněji. Je obzvláště dobrý v přenášení mikro-dynamiky a detailů a přináší velkou separaci a definici nástrojů a hlasů.

Zdrojové komponenty a reproduktory se vyvíjejí. Úroveň rozlišení, která dříve byla zachováním špičkového zvuku, stékala až k některým překvapivě dostupným designům. Nevýhodou je, že vám mohou dobře ukázat věci, které nechcete slyšet - například vaše kabely! EpicXL činí zásadní krok vpřed ve výkonu pomocí použití samostatných štítů pro každý vodič. To znamená neutralitu, méně hluku, větší a pohlcující zvukovou scénu a ze všeho nejvíc to znamená získání nové radosti ze stávající hudební sbírky.

EpicXL (nebo spíše jeho předchůdce Epic Reference) používal izolaci PTFE a až do příchodu Taylon® byl naším materiálem „go to“. I když je drahý, nabízí nejlepší výkon.

Materiálová technologie se neustále vyvíjí a vylepšuje a nyní jsou k dispozici alternativy k PTFE. Zatímco vysoké náklady na Taylon® nám brání v použití v našem sortimentu Epic, byli jsme schopni najít verzi XLPE (Cross-linked Polyethylene), která se po rozsáhlých poslechových testech ukázala jako jasně lepší než PTFE.

Každá sada reproduktorového kabelu EpicXL je vyrobena na zakázku a ukončena v naší továrně ve Velké Británii banánovými zástrčkami ChordOhmic 4 mm nebo rýčovými konektory ChordOhmic.

TEST časopis High Fidelity     WEBSITE

Technické specifikace

Vodič
Postříbřená vysoce čistá OFC měď
IzolaceXLPE
KonfiguraceKroucený pár
StíněníIndividuálně stíněné kladné a záporné vodiče. Fólie s vysokou hustotou a kovovým opletem s 95% pokrytím. Průsvitný vnější plášť z PVC
AWG12
mm23.31
Celkový průměr
2x7,5mm

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

Chord Epic XL speaker cable 2x3m

  • Výrobce: Chord
  • Kód výrobku: Chord Epic XL speaker cable 2x3m
  • Dostupnost: 4-6 Dnů
  • 38 990,00CZK