Chord Odyssey X speaker cable

Chord OdysseyX používá stejné materiály jako RumourX. Těžší vodiče Odyssey s rozchodem přinášejí systému mnohem více detailů a dynamiky spolu s určitým stupněm kontroly a definice, které mohou změnit výkon reproduktorů namontovaných na podlaze i na stojanu. Odyssey byla uvedena na trh v roce 1998 a stanovila nový standard výkonu. Díky své neutralitě, kompatibilitě a konzistenci výkonu mezi systémy se velmi rychle stal naším nejoblíbenějším kabelem reproduktorů.

Časopis Hi-Fi News si Chord Odyssey oblíbil natolik díky svému výkonu a ceně, že pět let po sobě získal ocenění za nejlepší kabel reproduktorů.

V průběhu let byly změny pouze kosmetické. Aktuální verze má bílý vnější plášť z PVC o průměru 8 mm, stále diskrétní z hlediska kabelu reproduktoru a stále dost dobrý na to, aby umožnil i těm největším systémům zpívat tak, jak by měly.

Předchozí verze kabelů reproduktorů Odyssey používaly izolaci PTFE (často označovanou jako Teflon ™) a až do příchodu Taylon® to byl náš materiál „go to“. Ačkoli byl PTFE drahý, nabízel nejlepší výkon.

Materiálová technologie se neustále vyvíjí a vylepšuje a nyní jsou k dispozici alternativy k PTFE. Zatímco vysoké náklady na Taylon® nám brání používat to ve všech našich řadách, do pozornosti se nám dostal další izolátor - XLPE (Cross-linked Polyethylene). Jedna konkrétní verze tohoto materiálu se ukázala být jasně lepší než PTFE, takže se narodil OdysseyX.

Vodiče použité v OdysseyX najdete také v reproduktorových kabelech Chord Epic a EpicXL.

Pokud uvažujete o OdysseyX, měli byste si také poslechnout Chord ShawlineX s podobnou cenou.

Technické specifikace

Vodič
Postříbřená OFC měď
IzolaceXLPE
KonfiguraceKroucený pár
StíněníŽádné. Vnější plášť z PVC
AWG12
mm23.31
Celkový průměr
8mm


Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

Chord Odyssey X speaker cable

  • Výrobce: Chord
  • Kód výrobku: Chord Odyssey X speaker cable
  • Dostupnost: 4-6 Dnů
  • 960,00CZK


Dostupné možnosti


Tento výrobek má minimální množství 2